Fizetésképtelenséget jelentett a Pepco német leányvállalata
A Pepco német leányvállalata 2025. július 21-én önigazgatási eljárást kezdeményezett a Berlin-Charlottenburg kerületi bíróságon, írja a Bild. A társaság
a „védőpajzseljárás” eszközével él, amely során ideiglenes vagyonkezelőt rendeltek ki a hitelezők védelmében.
A teljes átalakítási folyamatot a Pepco Group részvényesei finanszírozzák.
Fennmaradás a versenypiacon
A Pepco Group szerint Európa-szerte kedvezően hat az üzletmenetre, hogy a fogyasztók érzékenyek az alacsonyabb árakra. Németországban ugyanakkor kiélezett verseny alakult ki az iparcikkeket forgalmazó kiskereskedelmi láncok között. A társaság ennek hatására döntött úgy, hogy strukturálja németországi működését. A cég nem részletezte, hogy a 64 bolt közül pontosan melyek szűnhetnek meg, de az átalakítás a berlini, magdeburgi, lipcsei, valamint a Rajna- és Ruhr-vidéken működő üzleteket is érintheti, ahol összesen 500 munkavállaló dolgozik.
A magyar piacot nem érinti a bejelentés
A közlemény kizárólag a németországi üzletekről szólt, a magyarországi hálózat jövőjéről nem hangzott el információ. Magyarországon jelenleg 266 Pepco üzlet működik. A Pepco tavaly kivonult az osztrák piacról is, most pedig a németországi jelenlétet alakítaná át.
A cégcsoport a kihívások ellenére stabil növekedésről számolt be: a harmadik negyedévben 1,1 milliárd eurós árbevételt ért el, ami 7,7 százalékos bővülést jelent az előző év azonos időszakához képest. Az érintett német üzletek jelenleg nyitva tartanak, és továbbra is kínálják a legújabb termékeket.
(Borítókép: Pepco/LinkedIn)


