hero
Becsült olvasási idő: 3 perc
HRKOMM AWARD: Így lettünk tavaly arany díjazottak – Dreher Sörgyárak

Augusztus 26-án zárul az első körös jelentkezés a legnagyobb hazai HR-kommunikációs megoldások versenyére, a HRKOMM AWARD-ra, melyre inspirálódásképp megkérdeztük a tavalyi arany díjazottakat, szerintük mire van szükség ahhoz, hogy a zsűri a legmagasabb minősítésben részesítse a pályázókat. A Dreher Sörgyárak és a Noguchi közös projektjében megvalósult Nők a magyar sörgyártás történetében – Dreher nőnapi videók című projektről beszélgettünk a Noguchitól Jankó Bálint vezető tanácsadóval, Hasznos Nelly ügyfélmenedzserrel és Klausz Barbara szenior ügyfélmenedzserrel.

Mit gondoltok, mi kellett ahhoz, hogy arany díjat vigyetek el a HRKOMM Awardon?

Tapasztalatunk szerint a szakmai versenyeken az arany díjat kiérdemlő munkák a jó történeten alapulnak, amihez természetesen szükséges még sok hozzávaló, mint például a nem hétköznapi koncepció, a megfelelően kiválasztott csatorna, a jó időzítés, az átgondolt üzenetrendszer és a minőségi kivitelezés. A Dreherrel valódi stratégiai partnerségben dolgozunk, közösen gondolkodunk, megvitatjuk az ötleteket. Szerencsések vagyunk, hogy a sörgyár bővelkedik az izgalmas és jól feldolgozható, elmesélhető történetekben. A három kisfilm – a korszakoknak megfelelően önálló stílusban, mégis egységesen – méltóképp mutatja be, milyen fontos a nők szerepe a sörgyártásban és a Dreher Sörgyárak életében a kezdetektől napjainkig.

Hogyan vontátok be a kollégákat, vezetőket a projektbe? Milyen volt a fogadtatása? 

Miután a vezetőség nyitott volt az ötletre, az előkészületekben a Dreher Söripari Emléktár művészeti tanácsadója segített a dreheri történelem részletes ismeretével: összegyűjtötte a korabeli emlékeket, felvételeket, amelyeket felhasználtunk a kommunikáció során. A vállalat múzeumának és archívumának köszönhetően sikerült a kisfilmekhez megfelelően izgalmas alapanyagot és tartalmat találni a vállalat életének három fontos korszakából, a XIX. századi alapítástól kezdődően a szocializmuson át napjainkig. A napjainkat bemutató harmadik részben jelenlegi kollégák is szerepelnek, akik belső nagykövetként népszerűsítették a filmeket. A premier napján számtalan pozitív visszajelzés érkezett, a kollégák büszkén osztották meg a filmet házon belül és kívül egyaránt.

Mi volt a legizgalmasabb pillanata a projektnek?

A kisfilmek elkészítése volt a kampány egyik legizgalmasabb eleme: látni, ahogy képkockáról képkockára életre kelnek a jelenetek, ahogy a női sofőrrel elindul a teherautó, vagy ahogy a háború után elterjedt tévében megjelennek a gyári munkások a sörfejtő soron. A másik legizgalmasabb elem a limitált, ajándékba kiküldött sörök újracímkézése volt, amit nem csináltunk még korábban, de nagyon élveztük. Szinte profi gyártósort alakítottunk ki az irodánk nagy tárgyalójában, és felváltva ragasztottuk a kampányhoz legyártott címkéket az üvegekre, miután napokig áztattuk őket, hogy az eredeti címkéket leszedjük.

Volt-e a projektnek utóélete?

A Dreher Sörgyárak vállalati kultúrájának szerves része a sokszínűség és a tolerancia, amely meghatározza a teljes humán stratégiát is. Ennek fontos eleme volt ez a kampány, így a filmek szerepe sem ért véget a nemzetközi nőnappal: továbbra is elérhetőek, időtálló infotainment anyagként mutatják be a Dreher család, a sörgyár és a márka történetét, miközben inspirálják a nőket a söripari pálya választására.

Milyen jó tanácsot adnátok az idei HRKOMM Award pályázóinak?

Célszerű az ügyfél vállalati kultúrájának valódi értékeit bemutatni, ez jó alapja lehet egy olyan történetnek, amelyet érdemes elmesélni. Ez a Dreher Sörgyárak esetében a 170 éves tradíció és az innováció ötvözése, amit a kisfilmekben is igyekeztünk tükrözni. A jó kampányhoz szükség van kreativitásra, nem mindennapi eszközökre, célcsoporthoz igazított csatornákra, hiteles üzenetekre és edukációra. És persze az sem árt, ha az alkotók kicsit beleszeretnek a sztoriba, de szakemberként nem vesztik el racionális és kritikus gondolkodásmódjukat.

Ha érdekel benneteket a kampányról készült videó, itt megnézhetitek:

A sorozat további videóit itt és itt nézhetitek meg.

Eseményajánló:

Idén újra megrendezésre kerül a HRKOMM Award, amely a legrégebbi és legnagyobb hazai HR-kommunikációs megoldások versenye, ahol aktualizált kategóriarendszerrel és a nemzetközi szinthez igazodó értékelési szempontokkal várja a zsűri pályázataitokat.

A HRKOMM Award nyertesei (arany, ezüst, bronz) és döntősei pontszerzők a HRPOWER HR/Toplistán és az APEX PR Toplistán.

A verseny FŐTÁMOGATÓJA a

Az „Integrált employer branding stratégia” főkategória támogatója: 

 

A „Toborzási kampány leendő munkavállalók felé” kategóriát támogatja:

 

Az „Onboarding folyamat” kategóriát támogatja:

 

A „Digitális megoldások” kategóriát támogatja:

A „Jelöltélmény” kategóriát támogatja: