Előzmény
A Nike nagyjából munkaereje 2%-át, azaz több mint 1600 dolgozót fog elküldeni, jelentették be csütörtökön, hogy csökkentsék kiadásaikat, miután zuhanni kezdett cipőikre a kereslet. A magasabb bérleti díjak és kamatok miatt a vásárlók világszerte spórolni kezdtek a drágább termékeken, így az olyan sportruházati márkák, mint a Nike vagy az Adidas felé is kevesebb rendelés érkezik be a termékeiket árusító üzletektől.
A spórolási terv része
A Reutersbeszámolója leírja, hogy a vállalat decemberben kétmilliárd dolláros spórolási tervet jelentett be, mely egyes termékek kínálatának csökkentését, valamint a vezetőségi szintek csökkenését is magában foglalja. Mindemellett a harmadik negyedévben 400-450 millió dollárt fognak végkielégítésekre költeni. A Nike-nak tavaly május végén 83700 alkalmazottja volt.
Itt még nincs vége
A lap szerint a leépítések pénteken kezdődtek meg és egy második fázist is terveznek még a jelenlegi pénzügyi negyedév vége előtt. A cikk szerint a leépítések nem érintik a boltokban és elosztóközpontokban, valamint az innovációs csapatnál dolgozókat. A Nike részvényei négy százalékot zuhantak, miután az Oppenheimer nevű brókercég lejjebb sorolta a papírok értékét a következő negyedévekben várható „hiányos kereslet” miatt.
A cikk eredetileg a Liner.hu oldalán jelent meg.


