
„A MI nem fogja felváltani az embert, de… azok, akik használják, felváltják azokat, akik nem használják” – és mi mindebben a felsőoktatás szerepe?
Hogyan készíti fel a fiatalokat a felsőoktatás azokra a pozíciókra, amelyek még nem is léteznek? - tudósítás Dr. Tóth Ágnes előadásáról.
Érdemes lenne a cégeknek jobban együttműködni az egyetemekkel
Mindössze a cégek egyötöde működik együtt valamilyen felsőoktatási intézménnyel, pedig a tapasztalatok alapján mindkét fél rengeteget profitálhat a kapcsolatból – derült ki a Budapesti Kereskedelmi és Iparkamara közelmúltban végzett kutatásából. A cégvezetők, HR vezetők és egyetemi képviselők körében készült felmérés szerint mindkét fél igényelné az együttműködést, de sokan nincsenek tisztában a lehetőségeikkel. A megkérdezettek több mint fele szerint szükség lenne egy közvetítő szervezetre, és erre a Kamarát tartanák a legalkalmasabbnak.
