Így gondoskodhatunk munkahelyünkön a tiszta ivóvízről

Így gondoskodhatunk munkahelyünkön a tiszta ivóvízről

A koronavírus járvány miatti karantén időszakban számos olyan munkahely és középület áll üresen vagy félig üresen, amit tervezői folyamatos használatra szántak. Ez az épületek újranyitásakor veszélyt jelenthet a bennük dolgozó és élő emberek számára. A Magyar Környezettudatos Építés Egyesülete (HuGBC) ezért webinárium-sorozatot indított a kockázatok feltérképezésére és csökkentésére. A második előadás a hálózati ivóvízben rejlő kockázatokat járta körül vízkémiai és épületgépészeti oldalról. Mit tehet az épület tulajdonosa vagy üzemeltetője, hogy a csapból egészséges víz folyjon?