Még mindig van hová fejlődni, ami a nemek közti egyenlőséget illeti a technológiai szektorban

Még mindig van hová fejlődni, ami a nemek közti egyenlőséget illeti a technológiai szektorban

A technológiai területen dolgozó nők több mint fele (56%-a) úgy látja, hogy az elmúlt két évben javult a helyzet a nemek közötti egyenlőség terén a munkahelyükön. További 70%-uk úgy véli, hogy nem a nemüket, hanem a készségeiket és a tapasztalataikat vették figyelembe, amikor első munkakörükre pályáztak az IT vagy a technológia területén. Ez a rövid idő alatt elért fejlődés pozitív lépést jelent afelé, hogy a szektor inkluzívvá váljon. A Kaspersky Hol tartunk most? A technológiai területen dolgozó nők előmenetele  című új jelentésének megállapításai azonban arra is rávilágítanak, hogy még mindig van hová fejlődni.

Rend vagy kupleráj van az irodai hűtőben? Ezért sem mindegy!

Rend vagy kupleráj van az irodai hűtőben? Ezért sem mindegy!

A vállalkozások adatainak biztonságos tárolását sokszor megnehezítik azok az alkalmazottak, akik észre sem veszik, hogy digitális rendetlenséget okoznak, azaz egyre több és több digitális dokumentumot, illetve fájlt halmoznak fel a biztonsági következmények végiggondolása nélkül – figyelmeztet a Piac & Profit.