Miért késünk a munkahelyünkről?

Miért késünk a munkahelyünkről?

Kérdés: Miért késik az ember a munkahelyéről szinte rendszeresen? Késésen pár percet értek. Nyilván annyi lenne a titok, hogy pár perccel korábbi busszal kellene kezdenem az utamat. De minek induljak el, ha az egyik kollégám egy 22 éve ott dolgozó idős úr, aki már nyitás előtt ott van húsz perccel... Pár hónapja hirtelen változott meg az életem. Messzebb lakom a munkahelyemtől, és még sorolhatnám. Azt gondolom, hogy nem vagyok már annyira motivált, mint tavaly. Véleményem szerint ez eléggé kihathat a munkakedvemre. Továbbá bánt az is, hogy nem rugalmasak a vezetőim, a kollégáim. Azt látom, hogy nem vagyunk megbecsülve mint alkalmazottak, és már az összetartásunk sem olyan, mint az elején. Szerintem ez is befolyásolja a hozzáállásomat.

Született időgazdálkodók

Született időgazdálkodók

Az időgazdálkodás mint képesség vagy kompetencia egy fontos és fejleszthető eleme a munkahelyi viselkedésnek. Rengeteg a modell és rengeteg a tréning, ami arra utal, hogy az időgazdálkodást tehát meg lehet tanulni, akárcsak a vezetést vagy a hatékony kommunikációt. Felmerül azonban a kérdés, hogy vajon lehet-e eleve rendelkezni vele.