A távmunkavégzés rengeteg előnnyel jár. Azonban a távmunkások körében van egy gyakori probléma, mégpedig az izoláció, az elszigeteltség érzete. A távmunkások leggyakoribb problémája a magány (21%) és az együttműködés, kommunikáció nehézségei (21%). A KarrierPlusz által összeszedett tippek épp ezekben segíthetnek:
1. Használjunk belső közösségimédia-felületeket!
Az egyik legfontosabb dolog, amit a vállalkozások veszíthetnek a távmunkások foglalkoztatásával, maga a kontaktus, a másik vállon veregetése, a rögtönzött találkozók létrehozása. Ez megnehezítheti az alkalmazottak számára, hogy a csapat részének érezzék magukat. Ezt orvosolhatjuk egy projektmenedzsment-platformmal, amely lehetővé teszi az együttműködést, és segít egyfajta „tábortűz-feeling” kialakításában. De sok esetben ez még nem elég...
Ezért a kommunikációs és együttműködési eszközöket egyre többen használják a távmunka során (is). Miközben ezek segítik az alkalmazottak együttműködését, egyben szórakoztató pluszt is nyújtanak, és olyan szociális interakciókat biztosítanak, amelyek hiányoznak a távmunkásoknak. Ez pedig növeli az elkötelezettséget, segíti megőrizni a morált, segítségével a munkatársak megoszthatnak egymással zenéket, videókat, recepteket, eseményeket.
2. Szakítsunk időt a hívásokra, virtuális találkozókra!
Miközben a közösségi média és a projektmenedzsment-szoftver a távmunka-kultúra fontos részeit képezik, ezek a kommunikációs platformok nem verbálisak. Ez néha félreértéseket vagy hibás kommunikációt eredményez, vagyis létfontosságú a telefonos hívások beiktatása is. A konferenciahívások során megvitathatjuk a problémásabb, érzékenyebb témákat, vagy egyszerűen csak ötletelhetünk egymással. A heti videó hívás jótékony hatással lehet azokra az alkalmazottakra, akiknek nagyon hiányzik a szemtől szembeni kommunikáció.
3. Legyenek rendszeres „fizikai” találkozók is!
Bár a virtuális találkozók és hívások minimalizálják a magányosság érzetét, a távmunkások még mindig hiányolhatják a hagyományos személyes interakciókat. Az ilyen típusú kommunikáció hiánya gerjeszti igazán az elszigeteltség érzetét, hiszen az emberek fizikailag egyedül maradnak a munkanapjuk során. Ennek ellensúlyozása érdekében legyenek rendszeres személyes találkozók. Bár ezek gyakorisága sok mindentől függhet, például a helyszíntől, a költségvetéstől, megteremtésük elengedhetetlen a csapat boldogságához és jólétéhez.
Még több hasznos tippért kattints az eredeti cikkre, itt!

