hero
Becsült olvasási idő: 1 perc
A Mol visszarendeli dolgozóit az irodába: megszűnik a home office a vállalatnál

A home office lehetősége teljesen megszűnik júliustól a Molnál. A döntés mögött a személyes jelenlét erejébe vetett hit és a székház jobb kihasználása állhat.

július 1-jétől megszünteti a Mol az otthoni munkavégzés szabályzatát – értesült a Portfolio. A változás értelmében a rendszeres irodai jelenlét lesz az alapértelmezett munkavégzési forma a Mol-csoportnál.

A döntésről a vállalat belső körlevélben tájékoztatta a munkavállalókat. A levél szerint 

„hiszünk a személyes jelenlét erejében és abban, hogy akkor hozzuk a legjobb megoldásokat, akkor tud a tehetség legjobban kiteljesedni, amikor együtt vagyunk és közösen gondolkodunk.”

Az új szabályozás a Mol-csoport valamennyi vállalatára érvényes lesz, néhány kivétellel.

A Portfolio úgy tudja, a döntés hátterében az is állhat, hogy a vállalat növelni szeretné a 2022 decemberében átadott, 28 emeletes székház kihasználtságát. A központ átadásakor még heti egy nap home office volt engedélyezett – ez a lehetőség most megszűnik.

(Borítókép: Adobe Stock)