A céges összejövetelek a munkahelyi kommunikáció, kohézió szempontjából nagyon hasznosak lehetnek, hiszen a munkatársak a megszokottól eltérő közegben találkozhatnak, beszélgethetnek, a munkán kívül más oldalukról is megismerhetik egymást. Van, aki éppen ezért ódzkodik az ilyen alkalmaktól, mert szigorúan a munka világán belül akarja tartani a kollégákkal való kapcsolatot, és még egy ilyen kis „nyitást” sem szeretne engedni a magánszféra felé. Olyan is van, aki – társasági, protokolláris rutin híján – nem biztos abban, hogyan is kell viselkednie ilyen kötetlen alkalmakkor a feletteseivel vagy a beosztottjaival. Akad, aki – ha nem is vallja be – az alkoholtól tart, nehogy elvétve a mértéket kínos helyzetbe hozza magát a cég nyilvánossága előtt. Néhány ötletet gyűjtöttünk össze, amelyek nemcsak túlélni, hanem élvezni, rendeltetésük szerint használni is segíthetik a céges partikat.
Készülődj örömmel!
Illeszd be a céges bulit a téli ünnepkör keretébe, ne egy kipipálandó tennivalóként, hanem egy örömteli eseményként készülj rá! Ezen az estén csupa jó dolog fog történni: egy pár órás kikapcsolódás, egy jó vacsora vagy finomságokkal teli svédasztal, jó beszélgetések olyanokkal, akikre hétköznap nincs idő, esetleg játék és tánc is – ugye, nem is hangzik olyan rosszul?
Tervezd meg előre, milyen ruhát veszel fel!
Nem feltétlenül kell a legújabb vagy legdivatosabb, költségekbe se verd magad, de válaszd azt, amiben a legjobban, legcsinosabbnak érzed magad! Hogy ne követhess el baklövést, nézz utána a dress code-nak, nehogy kínosan túl- vagy alulöltözz erre az alkalomra! Nőknek az a bizonyos „kis fekete” ruha, a szokottnál hangsúlyosabb kiegészítővel, egy mutatós, modern ékszerrel, egy nem túl magas sarkú, kényelmes – de akár táncra is alkalmas – körömcipővel, férfiaknak egy sportosan elegáns zakó, ing, nadrág összeállítás egészen biztosan megfelel.
Ebédelj meg előtte!
Bár szoktunk viccelődni azzal, hogy üres gyomorral megyünk, hogy „legyen helye” a partin tálalt finomságoknak, ez nem jó ötlet. Ellenkezőleg, tanácsosabb rendesen megebédelni a céges buli napján is, és gondoskodni a kellő hidratáltságról, az elegendő folyadékbevitelről is. Ezzel az óvintézkedéssel ugyanis elkerülhetjük az emésztőrendszerünk, májunk túlzott igénybevételét, kevésbé árt meg az elfogyasztott alkohol is.
Óvatosan a "kontyalávalóval"!
Aligha van annál kínosabb, mint amikor valaki az összes munkatársa, felettesei és beosztottjai előtt részegedik le, nyilvánosan lesz rosszul, illetve mond, vagy tesz olyan dolgokat, amelyeket másnap kijózanodva rettenetesen szégyell. Ezt elkerülhetjük, ha az alkohollal a céges partin óvatosan bánunk: nem töltünk újra minden koccintásnál, csak aprókat kortyolunk, nem üres gyomorra iszunk, nem keverjük a különféle szeszes italokat, és bőven fogyasztunk alkoholmentes frissítőkből, például a mostanában trendi limonádékból. Jó tudni azt is, hogy az ittasság szempontjából legveszélyesebbek az ún. „kontyalávalók”, a tejszínes vagy tojásos likőrök, kiszámíthatatlan hatásukkal.
Érezd jól magad!
Használd ki az alkalom adta lehetőségeket: vegyülj el a beszélgető társaságokban, ne csak a közvetlen munkatársakkal tölts időt, vegyél részt a közös programokban, és ha van mód rá, táncolj is! Ilyen módon egyrészt jobban megy az idő, ráadásul a nyitottság, aktivitás, derű a munkatársak szemében is rokonszenvessé, közkedveltté tesz.
A cikk a Budai Egészségközpont közreműködésével készült.

