hrpwr.hu
Becsült olvasási idő: 1 perc
Hivatásos haszontalankodókat keres egy német egyetem

Több mint 560 ezer forintot fizet egy német egyetem három embernek, akik vállalják, hogy nem csinálnak semmit. Három nyertest választanak ki a jelentkezők közül: a pályázatban igen részletesen ki kell fejteni, hogy az ember hogyan is képzeli el a semmittevést - számol be a HRCENTRUM.

Hivatásos haszontalankodókat keres egy német egyetem: a Guardian beszámolója szerint a hamburgi képzőművészeti egyetem keres olyanokat, akik a következő szemeszterben nem akarnak semmit sem csinálni. Mindezért 1600 euró (560 ezer forint) ösztöndíjat is biztosítanak, csak az ember tényleg ne csináljon semmit.

A jelentkezőknek névtelenül, egy rövid levélben kell összefoglalniuk, hogy miképpen képzelik el a semmittevést, egy zsűri fogja majd kiválasztani a három nyertest, aki egy szemeszteren át álomfizetésért nem csinál semmit.

A semmittevés nem könnyű!

A jelentkezési lap négy kérdésből áll: Mit nem akarsz tenni? Milyen hosszan nem akarod tenni? Miért fontos neked, hogy ne tedd ezt a bizonyos dolgot? Miért te vagy a megfelelő ember arra, hogy ne tegye ezt meg?

A projektet kiötlő designkutató, Friedrich von Borries szerint egyáltalán nem könnyű semmit nem tenni, most az aktívan semmittevés jelenségét akarják kutatni. A program nem egy vicc, hanem egy komoly kísérlet: hogyan lehet feje tetejére állítani egy társadalmat, amely a teljesítmények és az eredmények felől határozza meg magát.

Az egyetem a kiválasztottaknak január közepén fizeti majd ki a pénzt, amennyiben leadtak egy összefoglalót tapasztalataikról. A pályaművek majd egy kiállítás részét alkotják, ami novemberben nyílik meg.

Borítókép: Tim Mossholder, Unsplash