hero
hrpwr.hu

Rovat:

Interjúk
Becsült olvasási idő: 2 perc
HR light: „A leginkább a pozitivitásomat szeretem magamban”
Nap mint nap emberekkel foglalkoznak, róluk mégis keveset tudunk. Új cikksorozatunkban időről-időre HR szakembereket interjúvolunk meg, hogy a szakmai köntös mellett magánemberként is jobban megismerhessük őket. HR light Kürti Lászlóval, a Kincentric trénerével és coachával.

Zima Zsófia kérdése hozzád: „Milyen munkát próbálnál ki szívesen?”

? Természetesen a Bonduelle egyik magyarországi üzemében szeretnék 3-4 hetet „undercover” betanított munkásként dolgozni. Komolyan.

1.Milyennek képzeled a tökéletes boldogságot?

A kis házikónk teraszán, gyönyörű kilátás mellett bográcsozok, vörösborozok, miközben a feleségem és a két kislányom halló- és látótávolságban játszanak.

2. Mitől félsz a legjobban?

Hogy a gyerekeimet valami baj éri.

3. Van olyan élő személy, akire felnézel? Miért?

Élő nincs. Nagyapám volt ilyen, aki a nagyon tudatos életmódjának köszönhetően 102 évig egészségesen élt.

4. Van valami, amiben különcnek érzed magad?

Hogy egyszerre két világ közt lebegek. Komfortosan mozgok vezetői trénerként délelőtt, majd vágom a fát és hordom a vizet délután, távol a világtól.

5. Mit szeretsz legjobban magadban?

Hogy a pozitivitásom (különböző személyiségtesztek alapján is) 10-ből 9.

6. Mit tartasz a leginkább túlértékelt erénynek?

A LinkedIn like-ok számát.

7. Miben vagy a legtehetségesebb?

Nyitottság, kapcsolódás másokhoz.

8. Milyen tehetségre vágynál a legjobban?

Szépen énekelni zongorázás közben.

9. Mi a legnagyobb dolog, amit eddig elértél? Mit szeretnél még elérni? 

A szabadságfok – hogy a családommal úgy alakítjuk az életünket, ahogy szeretnénk.

10. Hol élnél legszívesebben, ha nem Magyarországon? Miért pont ott?

Épp most költözünk Magyarországon belül, szóval most nem szeretnék más célpont iránt lelkesedni.

11. Mit vársz éppen a legjobban?

Az őszt – egy új városba költözünk a családdal, ahol az egyik lányom iskolát kezd, a másik új oviba kerül. Én pedig kevesebbet fogok dolgozni és több időt töltök a természetben, az eldugott telkünkön.

12. Mi a legtávolabbi programod a naptáradban? Mikor?

Minden év augusztus első hétvégéje – akár 2040-ben is – az éves unokatesó találkozónk, amin mindig ott vagyunk (6-an kezdtük, most 40-en vagyunk).

13. Hogy képzeled a nyugdíjas éveidet?

A feleségemmel szép helyen élünk, szép helyekre utazunk és sokat találkozunk a lányainkkal és az ő családjukkal.

14. Melyik film vagy sorozat hatott rád legutoljára?

A nomádok földje.

15. Mivel foglalkoznál, ha nem HR-es lennél?

Egy amerikai nemzeti parkban szívesen lennék parkőr.

16. Mi a hajtóerőd (motivációd), ami miatt minden reggel felkelsz?

A gyerekeim felkeltenek és én készítem a reggelit.

17. Van mottód, vagy kedvenc szólásod? 

"Az inger és a válasz között van egy tér, és ebben a térben rejlik a mi szabadságunk, hogy megválasszuk a válaszunkat." (Viktor E. Frankl)

Kit javasolsz a következő interjúalanynak, és mit kérdeznél tőle? 

Kecskés Krisztina, Solvo

Mi az, amiből sosem engedsz (érték, tevékenység, hozzáállás...)?