hero
hrpwr.hu

Rovat:

Interjúk
Becsült olvasási idő: 2 perc
HR light: „Szeretnék még hatni, boldog munkahelyeket teremteni”
Nap mint nap emberekkel foglalkoznak, róluk mégis keveset tudunk. Új cikksorozatunkban időről-időre HR szakembereket interjúvolunk meg, hogy a szakmai köntös mellett, magánemberként is jobban megismerhessük őket.  HR light Hinterstein Anikóval, a PwC Magyarország HR-vezetőjével.

Mészáros Mariann kérdése hozzád: Amikor egy HR csapat élére kerülsz, első számú vezetőként sok minden „más”, mint korábban. Mi az a másság, ami Számodra a legkedvesebb? 

Az, hogy nagyobb ráhatásom van arra, hogy olyan munkahelyet teremtsünk, ami a kollegák számára értéket ad.

1. Milyennek képzeled a tökéletes boldogságot? 

Gondtalanul együtt lenni azokkal, akiket szeretünk. 

2. Mitől félsz a legjobban?

Hogy elveszítem a szeretteimet.

3. Van olyan élő személy, akire felnézel? Miért? 

Malála Júszufzai. Azért a szenvedélyért, amivel az emberi jogokért küzd. 

4. Mit szeretsz legjobban magadban?

A gyors gondolkodásomat és a szarkasztikus humoromat. 

5. Mit tartasz a leginkább túlértékelt erénynek?

Túlzott diplomácia.

6. Miben vagy a legtehetségesebb?

Megoldáskeresésben. 

7. Milyen tehetségre vágynál a legjobban?

Kézrátétes gyógyítás.

8. Mi a legnagyobb dolog, amit eddig elértél? Mit szeretnél még elérni?

Hogy egy őszinte, együttműködő, sikeres csapatot építettem és hogy sok fiatal kollégámat segítettem vezetőként abban, hogy megtalálják karrierjük következő állomását. Szeretnék még hatni, boldog munkahelyet teremteni.

9. Hol élnél legszívesebben, ha nem Magyarországon? Miért pont ott?

Bárhol, ahol a gyerekeimnek nyugodt, boldog jövőt tudok/tudunk biztosítani. 

10. Mit vársz éppen a legjobban?

A háború végét.

11. Mi a legtávolabbi programod a naptáradban? Mikor? 

Egy nyári dátum, amikor megkezdjük a nyarat az első családi - baráti nyaralással.

12. Hogy képzeled a nyugdíjas éveidet?

Unokák után szaladgálva, a férjemmel világot látva, kertet rendezgetve.

13. Mit olvasol éppen?

Jo Nesbo: Szomjúság

14. Melyik film vagy sorozat hatott rád legutoljára?

A Csernobil és a House of Cards. Nagyon elgondolkodtatóak voltak abban a tekintetben, hogy az ego mi mindenre képes és hány ember sorsára lehet káros hatással.

15. Mivel foglalkoznál, ha nem HR-es lennél?

Gyerekekkel foglalkoznék, de a sajtófotózást is szívesen kipróbálnám.

16. Mi a hajtóerőd (motivációd), ami miatt minden reggel felkelsz?

A kihívások, hogy alkossunk valami jobbat.

17. Van mottód, vagy kedvenc szólásod?

Nem saját idézet, de nagyon szeretem: “Working hard for something we don’t care about is called stress. Working hard for something we love is called passion.”

18. Kit javasolsz a következő interjúalanynak, és mit kérdeznél tőle? 

Fülöp Zsuzsát, az OTP senior stratégiai HR szakértőjét, a kérdés pedig: „Mit tanácsolnál a pályájuk elején álló fiataloknak?”