Nagy Gergő (Wise) kérdése hozzád: Hogyan látod, a magyar tech start-upok gyarapodása miként hat a HR szakma evolúciójára, különbözik-e a piacot domináló nagyvállalatok és tanácsadó cégekhez képest?
Startup-ban szó szerint minden nap meg kell újulni, és korlátozott erőforrásokból kell sokszor jobbat és gyorsabban építened/kitalálnod, mint ami létezik már – ráadásul sokkal több bizonytalanság és strukturálatlanság mellett. Tech szférában a HR rengeteget tud átvenni más innovatív szakterületektől: ők hogyan működnek, milyen metodológiákat használnak. Ez a fajta működés, out-of-the-box gondolkodás és sebesség nagymértékben hozzájárul ahhoz, hogy a HR is innovatív funkció lehessen, és ezáltal modernebb HR stratégiákat és gyakorlatokat alkalmazzon (legyen szó felvételről, képzésről, tehetséggondozásról, stb), alapvetően hozzájárulva így a vízió és stratégiai célok megvalósulásához.
Ahogy a tech startup szektor tovább növekszik, úgy lesz egyre nagyobb igény olyan HR szakemberekre, akik jártasak az agilis és technológiaorientált munkaerővel és szervezettel való munkavégzésben, együttműködésben.
1. Milyennek képzeled a tökéletes boldogságot?
Például egy tartalmas hét utáni nyugodt hétvégi reggeli: barátokkal, kávéval, napsütéssel, a frissen facsart narancs illatával és sok nevetéssel.
2. Mitől félsz a legjobban?
A (teljes) kiszolgáltatottságtól – mind fizikai, mind pszichés értelemben.
3. Van olyan élő személy, akire felnézel? Miért?
Nem tudnék konkrét személyt vagy személyeket mondani. Életem minden területén vannak olyan szereplők, akikre valamilyen szempont mentén felnézek, vagy csodálattal kémlelek. Akár szakmán belül (korábbi vagy aktuális vezetőim, egy-egy tanárom), akár családon belül (pl. a párom). A barátaimra rettenetesen büszke vagyok, mindenki az aktuális életszakaszában áll helyt, és bár mostanában kevesebb lehetőségünk van személyes találkozásra, mindegyikőjüktől tanulok mindig valami újat.

4. Van valami, amiben különcnek érzed magad?
Gondolkodásban, illetve az emberekre való ráhangolódásban Kifejezetten érzékeny vagyok, ennek minden előnyével és hátrányával együtt.
5. Mit szeretsz legjobban magadban?
Azt, amit néha a legkevésbé: az érzékenységemet.
6. Miben vagy a legtehetségesebb?
Krízishelyzetek kezelésében, és az abból való elmozdulás támogatásában, facilitálásában.
7. Milyen tehetségre vágynál a legjobban?
A festés. A festészet maximálisan kikapcsol és feltölt. A rossz hír, hogy nem vagyok benne túl tehetséges ?
8. Mi a legnagyobb dolog, amit eddig elértél? Mit szeretnél még elérni?
Egy konkrét dolog kiemelése helyett inkább azt mondanám, hogy a legnagyobb dolog eddig, hogy újra és újra le tudtam győzni a saját korlátiamat, és mindig meg tudtam újulni. Szeretném, ha ez a jövőben is így maradna.
9. Hol élnél legszívesebben, ha nem Magyarországon? Miért pont ott?
Mindig máshol a világban, mindent megismernék és nagyon sok helyen élnék hosszabb-rövidebb ideig. Ami abszolút izgalommal töltene el: Lisszabon, illetve Dél-Amerika. Mind a kultúra, mind a természeti adottságok nagyon érdekelnek, és szívesen fedezném fel őket jobban.

10. Mit vársz éppen a legjobban?
Két dolgot is: először is december végi utazásomat. Másodsorban viszont nagyon várom a januári visszatérést a munkába, minden szempontból nagyon izgalmas és érdekes év elé nézünk.
11. Mi a legtávolabbi programod a naptáradban? Mikor?
A jövőhét kedd ? Utolsó munkanap az évben, és aztán irány Ázsia, ahol az ünnepeket is tölteni fogom – már alig várom!
12. Hogy képzeled a nyugdíjas éveidet?
Családdal, barátokkal, sok utazással és sok aktivitással, pl. munkával. Szeretném megőrizni az elmém/gondolkodásom fiatalságát, amíg csak lehet.
13. Melyik film vagy sorozat hatott rád legutoljára?
A boldogság nyomában (Will Smith)
14. Mivel foglalkoznál, ha nem HR-es lennél?
Tanácsadás, illetve családterápia.
15. Mi a hajtóerőd (motivációd), ami miatt minden reggel felkelsz?
Alkotni valamit, ami értéket teremt, ami új, ami előrevisz másokat. Valamint a kifejezetten erős teljesítményorientációm ?
16. Van mottód, vagy kedvenc szólásod?
Valahányszor a többség pártján találod magad, ideje megállnod és eltöprengened. (Mark Twain)
Kit javasolsz a következő interjúalanynak, és mit kérdeznél tőle?
Reguly Márta (PWC): Hogyan látod a gazdasági változások hatására hogyan alakultak át a munkavállalói igények, elvárások?


