Kozma Noémi kérdése hozzád: „Mi segített abban, hogy a gyermekeid születése után visszatérj a munka világába?”
Bár lenne jobb válaszom, mint az, hogy az idő. De ez az igazság. Anyaként nem ússzuk meg azt az utat, míg a megfelelő szerepeink megtalálják a maguk helyét az új életünkben. Van, akinek ez tudatosabban és gyorsabban megy, én nem tartoztam ebbe a csoportba.
1.Milyennek képzeled a tökéletes boldogságot?
Sok arca van, és ott lehet bármelyik, akár váratlan pillanatban is. Velem sokszor megáll az idő, és érzem, hogy ez itt most AZ.
2. Mitől félsz a legjobban?
Mint ahogy a boldogság, a félelem is sok módon elér. Képes vagyok bármitől félni, akár teljesen indokolatlanul is. De már elfogadtam, hogy úgy működik ez nálam, mint az üzemanyag, sokszor ez visz előre, tovább.

3. Van olyan élő személy, akire felnézel? Miért?
Bárkitől lehet tanulni és találni benne olyat, amire felnézhetünk. Hiszek a mindennapok hőseiben.
4. Van valami, amiben különcnek érzed magad?
Szeretek dacolni azzal a folyamatosan felém irányuló elvárással, hogy mindig szakértőként lépjek fel. Gondolom, a Nemtudás elméletét nem kell bemutatnom a HRPWR közösségének.
5. Mit szeretsz legjobban magadban?
Hogy ennyire képes vagyok megélni a dolgokat. Persze, ha azt kérdezitek, mit nem szeretek magamban, ugyanezt válaszolom.
6. Mit tartasz a leginkább túlértékelt erénynek?
Ha ez belefér a definícióba, akkor: a szakmai tapasztalatot – főleg a motiváció és a képességek, lehetőségek figyelembevételével szemben.

7. Miben vagy a legtehetségesebb?
Az akarásban.
8. Mi a legnagyobb dolog, amit eddig elértél? Mit szeretnél még elérni?
Örök felmentettből valódi futóbolonddá váltam, egykéből háromgyermekes anyukává, vidéki lányból global HR BP-vé, és még sorolhatnám. A legnagyobb dolog, hogy már elhiszem, hogy képes vagyok átlépni az árnyékomon.
9. Hol élnél legszívesebben, ha nem Magyarországon? Miért pont ott?
Nehéz lenne választani. Álmodozni bármiről lehet, de ha az ember a praktikus részletek szintjére kerül, mindjárt nem egyszerű a válasz.

10. Mit vársz éppen a legjobban?
Az UB-t, ahova már második éve megyünk a céges csapattal az én indíttatásomra. Igazán motiváló másokat is kimozdítani a komfortzónájukból és egy új világot mutatni nekik.
11. Mi a legtávolabbi programod a naptáradban? Mikor?
Pf, na ebben rossz vagyok. Az előre tervezés a gyermekeim születése óta nálam nagyjából a nap végéig tart, ezért a mostani pozícióm pl. feladja a leckét. De ismét egy lehetőség a fejlődésre!

12. Hogy képzeled a nyugdíjas éveidet?
Kávé, növények, csend, és sok terepfutás.
13. Melyik film vagy sorozat hatott rád legutoljára?
Elég későn, csak nemrég talált rám a Szolgálólány meséje, cserébe pár hét alatt ledaráltam az összes évadot. Vagy a sorozat engem. Mindenesetre hetekre, hónapokra adott gondolkodni valót.
14. Mivel foglalkoznál, ha nem HR-es lennél?
Bármivel is, de a gyerekkönyvekhez és a kávéhoz mindenképp köze lenne.
Kit javasolsz a következő interjúalanynak, és mit kérdeznél tőle?
Keszei-Simon Ágnes (HR vezető, Zentiva Pharma Kft.): Hogy látod 2023-at, milyen kihívásokat vársz ettől az évtől?


