Völgyi-Csik Anna kérdése hozzád: Számodra mi nyújt segítséget egy megterhelő hét utáni regenerálódásban?
Géczi Dorottya: Legjobban a családom és barátaim körében tudok feltöltődni, mindig van valamilyen program a hétvégén, ahol tudunk együtt minőségi időt tölteni.
HRPOWER (HR.P.): Miért választottad a HR szakmát? Mi motivált? Mi vonzott erre a területre?

Géczi Dorottya (G. D.): Mindig szerettem emberekkel foglalkozni, kapcsolatokat építeni, emiatt az interjúzás világa pedig izgalmasnak tűnt: megismerni különböző szakmai életutakat és motivációkat. Így a toborzás mellett tettem le a voksom, ami jó döntésnek bizonyult.
HR.P.: Melyek azok a kihívások, amelyekkel szembesültél a pályád kezdetén, és hogyan kezeled ezeket?
G. D.: Szerencsésnek mondhatom magam, hogy mindig nagyon támogató vezetőim voltak és meg tudtam valósítani a karrier terveimet. Kihívást leginkább az jelentett, hogy meg kellett tanulnom türelmesnek lenni, leginkább magammal szemben.
HR.P.: Mi a kedvenc HR tevékenységed, mit szeretsz igazán a munkádban?
G. D.: Továbbra is nagyon szeretem a toborzást, a legizgalmasabb számomra, ha toborzási projekteken, új csapatok felépítésén dolgozhatok. Emellett szeretem az Employer Brandinget, ami teret ad a kreativitásnak és kiléphetünk a megszokott munkamenetből.
HR.P.: Mi a célod, a karriervágyad?

G. D.: Karrierem során mindig is szolgáltató központokban dolgoztam, ahol folyamatos volt a növekedés és ennek a toborzási támogatása. Egyszer szeretnék egy cég felépítésének a legelejétől ott lenni és kiépíteni a toborzási folyamatokat.
HR.P.: Miben érzed magad tehetségesnek, amit a munkád során is hasznosíthatsz?
G. D.: Nagyon nyitott vagyok a tanulásra, visszajelzésre, amit aztán gyorsan be tudok építeni a mindennapjaimba. Úgy érzem ez nagyban hozzájárult a szakmai előmenetelemhez.
HR.P.: Milyen munkahelyi értékek fontosak számodra, ami nélkül nem választanál egy vállalatot?
G. D.: Fontos számomra a cég profilja és küldetése, amivel azonosulni tudok és amire büszke lehetek. Jelenlegi munkahelyemen, a Thermo Fisher Scientific-nél nagyon fontos számomra, hogy azért teszünk nap, mint nap, hogy ügyfeleink egészségesebbé, tisztábbá és biztonságosabbá tehessék a világot. Emellett természetesen nagyon fontos, hogy egy olyan közösség tagja legyek, ahol egymás elfogadása és tisztelete alapértéknek számít.
HR.P.: Mit jelent számodra a jó vezető?
G. D.: Azt gondolom, hogy egy jó vezető támogató, ugyanakkor teret ad az önálló ötleteknek és alkalmaként kibillent a komfortzónánkból a fejlődés érdekében.

HR.P.: Mit gondolsz a Z generáció munkaerőpiacra való lépéséről? Miben változtatja meg ez a korcsoport a munkát a jövőben?
G. D.: Azt gondolom, hogy hosszútávon teljesen át fogják írni a munkaerőpiaci tendenciákat. Nagyon mások az igényeik, a motivációjuk, és nem lehet őket keretek közé szorítani. Ehhez a munkahelyeknek alkalmazkodniuk kell majd. Emellett fontos lenne erősíteni a pályaorientációs tevékenységeket az egyetemeken, hogy a munkaerőpiacra kikerülve több sikerélményt könyvelhessenek el a fiatalok.
HR.P.: Ha egy dolgot megváltoztathatnál a munkaerőpiacon, mi lenne az?
G. D.: Legyen inkább kettő. 😊Nagyobb hangsúlyt fektetnék a kompetencia alapú kiválasztásra, valamint jobban kellene támogatni a kismamák visszatérését a munkaerőpiacra.
HR.P.: Hogyan látod a HR szerepének változását az elkövetkező években?
G. D.: Szerintem a HR továbbra is fontos stratégiai partner lesz a vállalatok életében. Leginkább abban, hogy lefordítsa az új munkaerőpiaci trendeket és igényeket a munkáltatók számára.
HR.P.: Van-e szakmai példaképed és ha igen, miért ő?
G. D.: Igen, a jelenlegi vezetőm Nacsa Évi, mivel szakmailag és emberileg is egy nagyon felkészült vezető és minden lehetetlen helyzetre talál egy kreatív megoldást.

Kit javasolsz következő interjúalanynak és mit kérdeznél tőle?
Jencsik Enikőnek szól a kérdés.:
Mi volt a legjobb tanács, amit karriered során kaptál?


