#1 A menedzserek nem oldják meg a problémákat, amiket jelentettek nekik (a válaszadók 48,1 %-a)
A vállalat működése során számtalan megoldandó probléma merül fel, ha ezekre nem figyelnek oda, akadozni fog a munka, és a dolgozók végtelenül frusztráltak lesznek. A munkatársakat meg kell hallgatni, amit mondanak, komolyan kell venni, az akadályokat el kell hárítani. Ha mindez elmarad, a csalódott munkatárs veszi a kalapját.
#2 Nem megfelelő a vállalati kultúra (45,8%)
Vagy az a helyzet, hogy a vállalati kultúra nem olyan, amilyenre az álláshirdetés és az -interjú alapján és következtetni lehetett, vagy a HR-es hibázott, és úgy vette fel a dolgozót, hogy nem győződött meg arról, passzol-e majd a helyi viszonyok közé.
#3 Pocsék menedzserek (43,9%)
A Gallup It’s the Manager című könyvének fő tézise, hogy a menedzserek minősége egy cég hosszú távú sikerének záloga. Ennek fényében különösen furcsa, milyen sok cég engedi meg magának azt a luxust, hogy hagyja, hogy pocsék menedzserek keserítsék meg a dolgozók életét.
#4 Mérgező vállalati környezet (36,9%)
Általános rossz hangulat, senki nem mer őszintén beszélni a problémákról – különösen nem a menedzserekkel –, csak bizonyos kitüntetett munkatársakat léptetnek elő, látszólag bátorítják, valójában büntetik a kockázatvállaló magatartást.
#5 Nem becsülik meg a dolgozót (36%)
Ez a legkönnyebben orvosolható probléma, mert csupán olyan menedzserekre van szükség, akik odafigyelnek a beosztottaikra. Gyakran kell dicsérni (de nem szabad túlzásba vinni), személyre szabottan és ügyelvén arra, hogy szívből jövő legyen az elismerés.
Az eredeti, teljes cikk itt érhető el.

