hero
Becsült olvasási idő: 1 perc
Tömeges kirúgásoktól tartanak az amerikaiak

A magánszektor és az állami szféra egyre több helyen jelent be leépítéseket, ezért sok munkavállaló bizonytalannak érzi a helyzetét. Egy friss felmérés szerint a távmunkások több mint kétszer annyira szoronganak a munkahelyük elvesztése miatt, mint azok, akik irodában dolgoznak.

Sokaknak mutathatnak kilincset

Ahogy egyre több hír érkezik elbocsátásokról, az amerikai munkavállalók egy része attól tart, hogy őt is érinthetik a leépítések. Egy januári jelentés szerint az amerikai vezetők közel fele úgy látja, hogy szervezetük idén elbocsátásokat tervez – számolt be róla a HR Dive.

Sokan már a hivatalos bejelentés előtt észreveszik a leépítés jeleit. A felmérés szerint a leggyakoribb figyelmeztető jelek közé tartozik a csapatok átszervezése, a költségcsökkentési intézkedések és a felvételi, valamint előléptetési stop.

Mennyire engednek a munkavállalók?

A munkavállalók egy része bármit megtenne azért, hogy megtartsa az állását. A felmérés szerint 13 százalékuknak nincs megtakarítása, ami pénzügyi biztonságot nyújthatna számukra. 46 százalék vállalna extra munkát vagy több felelősséget. Mások inkább egy számukra kevésbé vonzó pozíciót is elfogadnának, visszatérnének az irodába teljes munkaidőben, részmunkaidőre váltanának vagy akár fizetéscsökkentésbe is beleegyeznének, ha ezzel elkerülhetik az elbocsátást.

A munkahely elvesztésétől való félelem a karriertervezésre is hatással van. A megkérdezettek 69 százaléka úgy gondolja, hogy a munkahely biztonsága fontosabb, mint a szakmai előrelépés.

(Borítókép: Unsplash/Muradi)