A március 22-ei leállás után az Audi Hungaria győri gyárában keddtől újraindul a termelés – számolt be a Kisalföld. A cikkből, illetve az Audi által készített videóból kiderül, hogy egyelőre csak a kezdeti lépéseknél tartanak, például nyárra tervezett karbantartási munkákat hoznak előre, de a cél a termelés felé vezető első lépések megtétele. Emellett az Audi a Volkswagen Konszernnel egyeztetve átfogó intézkedési csomagot dolgozott ki a járvány gyáron belüli terjedésének elkerülésére, igazodva a magyar egészségügyi hatóságok előírásaihoz is.
Alfons Dintner, az Audi Hungaria igazgatóságának elnöke kijelentette:
"Célunk, hogy Covid-readyvé, azaz vírusbiztossá tegyük az Audi Hungariát. Valamennyi területünk az üzemorvosok és a munkabiztonság irányításával azon dolgozik, hogy minél előbb elérjük ezt a célt."
A győri Audinál az alábbi intézkedéseket vezették be:
- a munkatársak közti másfél méteres távolság,
- védőfelszerelés biztosítása,
- a munkaállomásokat elválasztó plexiüveg.

