2020-ban is folytatódik a Magyar Telekomnál a szervezeti átalakítás, aminek részeként – a hatékonyabb működés érdekében, a vállalatnál működő érdekképviseletekkel történt megállapodás értelmében – jövőre jelentős leépítést terveznek. A leépítés legfeljebb 450 főt érinthet, akik 2020 első negyedéve során távoznak majd a vállalattól. A változásról küldött közleményből az is kiderül, hogy a Telekom igyekszik majd segítséget nyújtani az elbocsátott dolgozóknak.
„Lehetőség van arra is, hogy a munkavállaló önként jelezze távozási szándékát vezetőjének. A Magyar Telekom a távozó munkatársak újra-elhelyezkedését a jól működő Esély program keretén belül aktív álláskereséssel, munkaerőpiaci tréninggel és személyes tanácsadással támogatja” – olvasható a bejelentésben, amiben arra is kitérnek, hogy ezzel együtt 2020-ban átlagosan 5 százalékos fizetésemelést is kapnak azok az alkalmazottak, akik nem vezető beosztásban vannak a cégnél. Ez április elsejétől lép majd életbe.
Emellett 2020. január 1-től a cafeteria keretében adott juttatások egységesítésre kerülnek a jelenleg nyújtott legmagasabb értéken, munkaköri besorolástól függetlenül.
"A Magyar Telekom a fokozódó piaci versenyben is meg kívánja őrizni piacvezető szerepét, és továbbra is jelentős erőforrásokat fordít hálózatfejlesztési céljainak megvalósítására. 2020-ban is folytatódik a szervezeti átalakítás, hogy a vállalat hatékonyabb, és laposabb szervezetté váljon, mely gyorsabban reagál az ügyfelek igényeire és a piaci változásokra" – olvasható a közleményben.

