Honnan ered a munka utáni iszogatás?
A munka utáni közös iszogatás éppúgy hozzátartozott a modern irodai élethez, mint a kávé az értekezletekhez. De úgy tűnik, ez a régi szokás hamarosan az utolsó korsóját üríti ki – derül ki a The Guardian friss cikkéből.
A „Happy Hour”, vagyis a „boldog óra” hagyománya eredetileg az amerikai haditengerészet szórakoztató programja volt az első világháború alatt, de később a bárok is átvették, akciós italokkal csábítva a fáradt munkavállalókat. Most viszont a Work Foundation és a Nemzetközi Szövetség a Felelős Ivásért szerint ez a trend hanyatlóban van.
Így alakul át a közös italozás élménye
A kutatás szerint egyre kevesebben választják a munka utáni közös italozást – ami nem csak a Z generációnak köszönhető, akik inkább a „józan társasági élet” hívei. A távmunka és a digitális meetingek világa is átrendezte a munkahelyi szocializációt, sőt, a „négy generációs munkahelyek” új szokásokat igényelnek. Míg korábban a munkaidőn kívüli ivás közös élmények kovácsa volt, ma már inkább munkaidőn belül, ital nélkül ismerkedünk – a családosok nagy örömére.
A kutatók szerint ideje lenne, hogy a szervezetek hivatalos alkoholpolitikát vezessenek be, ugyanis jelenleg ötből négynek nincs ilyen irányelve. A nosztalgia azonban él: „A legjobb szakmai élményeim mindig munkaidő után, egy ital mellett születtek!” – jegyzi meg egy visszaemlékező.
Kép forrása: Pexels/Pressmaster


