Dr. Békés-Navratil Zsuzsanna kérdése hozzád: „Mit üzennél a jelenlegi pályakezdőknek?”
Azt, hogy mindennél fontosabb, hogy alakítsanak ki egy jól definiált képet saját magukról és arról, mihez, hogyan, mivel és miért szeretnének hozzájárulni. Ehhez pedig kellő türelemmel és következetességgel tartsák magukat.
1.Volt olyan nap az életedben, ami meghatározta a karrieredet? Igen, 2019 nyarán volt egy időszakom, amikor egyre komolyabb tünetekkel jelezte a testem, hogy amit és ahogyan csinálok, az nem egészséges és fenntartható. Ugyan kényszer hatására, de akkor sokat tanultam a saját rendszerem működéséről és tiszteletéről, aminek köszönhetően egyéni és szervezeti szinten is változott az egészséges üzleti működésről való gondolkodásom.
2. Honnan szerzel inspirációt a mindennapokhoz?
Valamilyen mozgás közben: egy-egy patakparti séta után tele a telefonom jegyzetekkel, de a tánc és az erőnléti edzés is sokat segít.
3. Ha egy dolgot megváltoztathatnál a munkaerőpiacon, mi lenne az?
A felesleges köröket, amik az őszinteség és az információ hiányából fakadnak.
4. Ha egy hetes vakációra mehetnél bárhová a világon, hova mennél?
Most egy lombházas belföldi elvonulásnak örülnék a legjobban.

5. Mit tanácsolnál a 18 éves önmagadnak?
Hogy többször kérdezze meg magától, ő mit is szeretne igazán.
6. Ha egy tulajdonságodat megváltoztathatnád, mi lenne az és miért? A megfelelésből fakadó túlgondolást és önostorozást és azért, mert túl sok értékes helyet, időt és energiát vesz el az agyi kapacitásomból.
7. Jellemezd magad egy szóval!
Tudásra éhes.
8. Melyik a leghasznosabb tárgy a lakásodban?
A tabletem, ez a leghatékonyabb munkaeszközöm tervezésre, tanulásra, olvasásra.
9. Melyik az a munka/projekt, ami a leginkább büszkeséggel tölt el?
Azt hiszem arra vagyok a legbüszkébb, hogy saját magam HR-eseként is képes voltam funkcionálni és segítséget kérni, amikor arra volt szükség. Hiszem, hogy ezzel a fajta felelősségvállalással sokat tudunk tenni a környezetünkért is.

10. Van valami, amiben különcnek érzed magad?
Mivel elég objektíven és racionálisan működöm, sokszor kaptam már meg a „kocka” vagy „gép” jelzőket.
11. Mivel foglalkoznál, ha nem HR-es lennél?
Gyerekkoromban hírolvasónak készültem, de Olivia Pope (a Botrány c. sorozat híres főszereplője) krízismenedzser karaktere is közel áll hozzám.
12. Van mottód, vagy kedvenc szólásod?
Mindenki felelős a saját boldogulásáért és azért, hogy ebben másokat se akadályozzon.
13. Mit tanultál eddig a komfortzónán túl?
Hogy mennyire fontos a saját szükségleteink, igényeink, határaink ismerete és kommunikálása.
14. Van olyan élő személy, akire felnézel? Miért?
Bármennyire közhelyes, én azt vallom, hogy mindenkitől, aki szembejön velem így, vagy úgy, tanulok, néha lehet, hogy azt, hogyan nem akarok működni. Igyekszem nyitottan, intelligensen, de kellően kritikusan állni mindenkihez.

15. Mit tartasz a leginkább túlértékelt erénynek?
Azt, ha valaki mindenre IS képes. Sokkal fontosabb a fókusz, az, hogy bármit meg tudunk valósítani, de nem mindent.
16. Milyen tehetségre vágysz a legjobban?
Az egyszerűsítés, lényeglátás képessége szerintem felbecsülhetetlen, szeretném még szisztematikusabban alkalmazni.
17. Mit vársz éppen a legjobban?
Októberben lehetőségem lesz részt venni egy Radical Collaboration nevű képzésen, Lisszabonban, azt most nagyon várom.
Kit javasolsz a következő interjúalanynak, és mit kérdeznél tőle?
Lassú Lilla: Ha csak egy könyvet válaszhatnál, ami meghatározó volt szakmai és/vagy magánéleti szempontból, mi lenne az?


