Kérdés, melyet Fülöp Zsuzsa intézett hozzád: „Mit gondolsz a fiatal vezetőkről? Miben képviselnek mást?”
Szerintem a fiatal vezetők és a fiatal generáció is más abban, hogy számukra – nagyon helyesen – olyan értékek (is) fontosabbá váltak, amik már „túlmutatnak az adott vállalaton”. Társadalmi, környezeti hatásuk és szerepük van. Emellett kritikusak, és éhesek.
De ezen utóbbiban nem igazán „másak” szerintem, csak korral is jár, hogy ki hogyan vezet, amikor 20-25, vagy 40-45 éves.
És hiszem, hogy minden kornak megvan a szépsége. Azaz egy fiatal vezetőben szép, ha nyitott, kíváncsi, tanulni vágyó, emellett van véleménye és ezt nyíltan meg is osztja. Nem hátrány, ha van empátiája? És azonnal összekötésre is kerültek az évek, mert empátia nélkül ne legyen vezető. Se fiatal, se kicsit idősebb.
1.Milyennek képzeled a tökéletes boldogságot?

48 évesen kevésbé hiszek a tökéletes boldogságban ?
2. Mitől félsz a legjobban?
Amikor az ego egy világot képes fenyegetni.
3. Van olyan élő személy, akire felnézel? Miért?
Több is van, és általában az emberi oldal az, ami a szakmai tudás mellett nálam „nyerő”. Ha csak az utóbbi van, elismerem, de nem nézek fel rá.
4. Van valami, amiben különcnek érzed magad?
Nincs
5. Mit szeretsz legjobban magadban?

Immár az egészlegességemet, amikor meg is tartom ?
6. Mit tartasz a leginkább túlértékelt erénynek?
A szépséget.
7. Van kedvenc szavad, amit gyakran használsz, ha választékosan akarod kifejezni magad?
Van tipikus mondásom, de nem igazán akkor használom, amikor választékosan akarom kifejezni magam. Viszont akivel volt személyes kapcsolatom, biztos emlékezik az „agyat ért” mondatomra, és azt is, hogy mit jelent ez nekem.
8. Miben vagy a legtehetségesebb?
Hogy maradtam olyan ember, társ, barát, aki voltam... azaz nem szálltam el magamtól.
9. Milyen tehetségre vágynál a legjobban?
Jó lenne, ha tudnék zenélni ? Így csak hallgatni tudom a fantasztikus dallamokat, eljátszani nem.
10. Mi a legnagyobb dolog, amit eddig elértél? Mit szeretnél még elérni?

Van egy felnőtt fiam és jó értékrenddel indul neki az életnek. Ehhez természetesen nem csak én kellettem... de masszív részem van benne.
11. Mit szeretnél még elérni?
Sok-sok új élményt, ami sok esetben nem tárgyban, hanem megélésben valósul meg.
12. Hol élnél legszívesebben, ha nem Magyarországon? Miért pont ott?
Nincs konkrét desztináció, de még mindig Európa ?
13. Mit vársz éppen a legjobban?
Most éppen az egyetemi csajokkal való hétvégi programunkat várom, mert 30 éve ismerjük egymást és nagyon sokat jelentenek nekem.
14. Mi a legtávolabbi programod a naptáradban? Mikor?

Ha a céges programokat nézem, már idén decemberre se üres a naptáram. Magán-programom terén most a nyaralásig látom tisztán az életem.
15. Hogy képzeled a nyugdíjas éveidet?
Ép ésszel, vidáman és úgy, hogy magam tudok magamról gondoskodni.
16. Mit olvasol éppen?
Most kezdem Náray Tamástól a Volt egyszer egy varrodám c. könyvet.
17. Melyik film vagy sorozat hatott rád legutoljára?
Ami erősen hatott rám (még sírtam is rajta a tehetetlenség / harag / igazságérzet érzésétől), az a Netflixen Sandra Bullock új filmje volt (Megbocsáthatatlan).
18. Mivel foglalkoznál, ha nem HR-es lennél?

Üzlettel ? Mint tettem korábban is.
19. Mi a hajtóerőd (motivációd), ami miatt minden reggel felkelsz?
Hogy valami jobbat tegyek / vagy jobbá váljak.
20. Van mottód, vagy kedvenc szólásod?
„Élj a mának” – és milyen jó lenne, ha meg is tudnám tartani ?
21. Kit javasolsz a következő interjúalanynak, és mit kérdeznél tőle?
Erdei Katalintól Richter HR igazgatójától kérdezném az alábbiakat:
Szívből gratulálok Kata ahhoz, hogy a Richter évek óta a Legvonzóbb Munkahely a szektorában. Mit gondolsz, melyek azok az értékek amelyek „stabilan, körülményektől függetlenül” kellenek ezen eredményhez és hol látsz olyat, ahol „finomhangolásra” lehet majd szükség a VUCA / Hybrid és disruptive világunkban – annak érdekében, hogy ez a magasztos helyezés még sokáig tartható legyen?


