Gégöl Gazsó kérdése Hozzád: Szerinted melyek azok a képességek iparágtól függetlenül, amelyekre egy jó vezetőnek a jövőben is szüksége lesz?
Érdekes témakör ez, hiszen az elmúlt időszakban nagyon sok különböző kutatást és véleményt olvashattunk erről. Hozzám legközelebb talán a legjobban egy harvardi professzor elmélete áll, akit volt szerencsém többször is látni konferenciák alkalmával. Thomas Chamorro-Premuzic szociológus azt mondja, hogy egy jó vezető ismérve évezredek óta változatlan, és az idő próbáját kiállta három kritikus képesség: gyors tanulási képesség, sikerre való éhség és szorgalom, és harmadikként az erős erkölcsi érzék. Ha belegondolunk, és ezeket szélesen értelmezzük, a mostani világban ugyanúgy helytállóak, mint az ókori Rómában.

Mi az a hobbi vagy tevékenység, amivel a legszívesebben töltöd a szabadidődet?
Nagyon szeretek sportolni, engem nagyon fel tud tölteni, rendszeresen járok futni és fitness terembe is, akár csoportos órára vagy egyéni edzésre. Szívesen nézek filmeket és sorozatokat is, egy-egy nehezebb nap után ez kapcsol ki a legjobban. Emellett, amikor van lehetőség, akkor az utazás.
Mi a legnagyobb kihívás, amivel szembenézel a munkádban?
Nehéz “leg”-ekről beszélni a mindennapokban. Nagyon sok kihívással kerülünk szembe nap mint nap, hiszen az extrém gazdasági hatások most nem kímélik a kiskereskedelmi szektort. A legjobb munkaerőért folyó harc folyamatos az életünkben, ennek minden szépségével és nehézségével együtt. Talán, ami az egyik legfontosabb célunk az idei évre, hogy miként tudjuk a munkaerőt még sikeresebben megtartani. A fluktuáció, és ezáltal a toborzás minden HR-es működés egyik legdrágább eleme, szeretnénk ezt a lehető legoptimálisabb szintre csökkenteni.
Milyen készséget vagy képességet szeretnél elsajátítani a következő év(ek)ben?
Nagyon fontos számomra, hogyan tudok a legjobban segíteni HR-esként az üzletnek és a kollégáknak. Én alapvetően egy nagyon megoldásfókuszú embernek gondolom magam, aminek viszont megvan az a veszélye, hogy megoldást szeretnék látni akkor is, ha nincs szükség arra. Igazi partnerként ezért szeretném tovább csiszolni a “mélyebb hallgatás” és megértés képességemet.
Milyen gyakran szoktál önkénteskedni vagy jótékonykodni, és mi motivál ebben?
A Tescónál büszkék vagyunk arra, hogy minden kollégának biztosítunk évi 2 napot arra, hogy jótékony vagy önkéntes munkát végezzen. Én is szoktam a csapatommal menni ilyenekre. Ez fontos része a vállalat társadalmi felelősségvállalásának. Személyesen is nagyon megható érzés, amikor első kézből látod, milyen segítséget jelenthet akár egy napi munka is.
Emellett idén megválasztottak a Munkáltatók Esélyegyenlőségi Fóruma Egyesület elnökének is. Ez a szervezet a sokszínűséget és befogadást támogatja, tagjai nagy- és középvállalatok és szervezetek. Megtiszteltetés, hogy elnökként itt is önkéntes társadalmi munkát végezhetek.
Melyik könyv/film volt rád a legnagyobb hatással?
Mostanában a legutolsó könyv, amit olvastam Ichiro Kishimi Vállald fel bátran önmagad című könyve.
Hogyan látod a HR szakma jövőjét a következő öt évben?
Szerintem nagyon érdekes évek előtt állunk. Az AI nagyon sok klasszikus berögződést feszeget és olyan klasszikus HR által “óvott” területre kúszik be, mint a képzés-fejlesztés vagy akár a partnering. Szerintem a HR szakmának előre kell “menekülni”, és egyfajta újhumanista megközelítéssel kell majd értéket teremteni továbbra is az üzletnek. Nagyon fontos szerintem, hogy nem szabad megragadni a klasszikus HR adminisztrációs támogató szerepnél hiszen ezeken a területeken nem fogunk tudni igazi hozzáadott értéket találni. Nem véletlen, hogy sok HR-es konferencia és esemény épül manapság az AI témájára, ezek fontosak hiszen a HR akár katalizátora is lehet ezeknek a változásoknak.
Hogyan inspirálod és motiválod a csapatodat a jobb teljesítmény érdekében?
Fontos látni, hogy a csapat egyénekből áll, és egy jó vezető nemcsak sablonokban tud gondolkodni. Én azt a megközelítést vallom, hogy minden kollégának megpróbálom a neki működő módszert megtalálni. Ezt természetesen könnyebb mondani, mint csinálni. De ezen vagyok nap mint nap.
Mi a legnagyobb öröm, amit a munkád során tapasztaltál?
Engem mindig az motivált, hogy miként tudok másoknak segíteni, illetve hogyan tudok mások fejlődésében szerepet vállalni. Szerencsére a jelenlegi munkakörömben erre nagyon sok lehetőségem van, így nap mint nap tudok ilyen feladatokat vállalni. Szerintem a legjobb pillanatok azok, amikor látod a munkád hatását közvetlenül, legyen az egy sikeres fejlődő, vagy egy “köszönöm” üzenet egy kollegától.
Mi a legjobb tanács, amit valaha kaptál?
Egy korábbi vezetőm segített nekem sokáig abban, hogy miként tudom a napi konfliktusokat egyre jobban kezelni. A legfontosabb tanácsa az volt, hogy mindig nézzem inkább úgy a helyzeteket, hogy én mit tudok elvinni és tanulni ebből. Ne engedjem, hogy mások frusztrációját átvegyem.
Kit javasolsz a következő interjúalanynak, és mit kérdeznél tőle?
Kiss Anitának szólnak a kérdések:


