hero
hrpwr.hu

Rovat:

Interjúk
Becsült olvasási idő: 3 perc
„Ne akarj görcsösen megfelelni mindenkinek, csakis a saját utadat járd” – HR Light dr. András Klárával

Nap mint nap emberekkel foglalkoznak, róluk mégis keveset tudunk. Cikksorozatunkban időről időre HR szakembereket interjúvolunk meg, hogy a szakmai köntös mellett magánemberként is jobban megismerhessük őket. Ez alkalommal ismerjük meg jobban a szakmán túl dr. András Klárát, az Egis Gyógyszergyár Zrt. HR és kommunikációs igazgatóját.

Csatalinácz Adrienn kérdése Hozzád: Mivel tudunk hozzájárulni ahhoz, hogy a jövő HR-esei jobbak legyenek, mint mi vagyunk?

A magam részéről mindennap teszek azért, hogy a következő HR-s generáció képzett és felkészült legyen. Tanítom őket az egyetemen (Budapesti Metropolitan Egyetem, HR alap- és mesterszak), megosztom velük a legjobb és a rossz gyakorlatokat is, hogy legyen miből meríteniük majd, amikor feladatuk lesz. Sok gyakornokkal dolgozom együtt az Egisben is, akik egyszerre tanulnak, dolgoznak, látják a HR szakma – mert ez egy szakma! – nehézségeit és szépségeit is. Sok előadást tartok, sokat oxfordi vitázom, és próbálom a tudásomat élményszerűen, humorosan és röviden/fókuszáltan átadni, mert nekik így a legkönnyebb befogadni.

Milyennek képzeled a tökéletes boldogságot?

Markazon, a tóparton, ahol együtt a család, és még kapás is van.

Mi a hajtóerőd (motivációd), ami miatt minden reggel felkelsz?

Az emberek, akik közel állnak hozzám, és az érzés, hogy ma is sok jó dolog történhet. 

Ha visszamehetnél az időben egy napot újraélni, melyik lenne az?

A doktori védésem napja. Csodálatos érzés volt, mindenki ott volt velem, aki fontos nekem. Nagyon szeretek tanulni, fejlődni, feszegetni a saját határaimat és a tudásomat megosztani másokkal. Ez mind együtt volt ezen a napon.

Mit tanácsolnál a 18 éves önmagadnak?

Ne akarj görcsösen megfelelni mindenkinek, csakis a saját utadat járd!

Jellemezd magad egy szóval!

Kitartó.

Mikor és miért voltál legutóbb büszke magadra?

Amikor 2023-ban engem választottak az év HR vezetőjének a nagyvállalati kategóriában. Na az nagyon menő volt.

Mi volt az utolsó nagy kihívás, amellyel szembenéztél? Hogyan kezelted a helyzetet?

Folyamatos kihívás a céges és az egyetemi munkám összehangolása. Ez nagyon sok logisztikát és türelmet igényel, főleg a férjem részéről. A legnagyobb kihívás az életemben a pandémia időszaka volt. Ott és akkor nagyon gyorsan kellett dönteni, méghozzá jól.  Nagyon sok jó döntést hoztunk, amivel egyrészt biztosítottuk a folyamatos gyógyszergyártást, másrészről fenntartottuk a munkavállalóink biztonságát. Egyszer valaki azt mondta nekem, hogy én nagyon szeretem a problémákat. A pandémia alatt be tudtam bizonyítani, hogy nem a problémákat szeretem, hanem a problémák gyors és profi megoldását. A krízismenedzsment az egyik erősségem. 

Ha egy dolgot megváltoztathatnál a munkaerőpiacon, mi lenne az?

Azt, hogy egyszer a kereslet és a kínálat végre találkozzon, és minden magyar munkavállaló, aki szeretne itthon dolgozni, az tudjon is. 

Van-e példaképed, és ha igen, miért ő?

Nincs. Jó példákat követek, de nincs olyan személy, akire azt mondanám, hogy ő a példakép. 

Ha bármilyen történelmi eseményben részt vehetnél, melyiket választanád?

Az egri nők harcához 1552-ben szívesen csatlakoztam volna anno. Elképesztő munkát végeztek, és nagyon sokkal járultak hozzá a világhírű győzelemhez, az egri diadalhoz.

Ha egy hetes vakációra mehetnél bárhová a világon, hova mennél?

Norvégiába mennék. Varázslatos világ, hegyekkel, vizekkel és hűvös napokkal.

Ki az a híres személy, akivel szívesen együtt vacsoráznál? Mit kérdeznél tőle?

Ha élő személyről van szó, akkor Barack Obamát választanám. Tőle azt kérdezném, hogyan tudta kezelni azt a terhet, amit az elnökség jelentett. Ha nem kritérium, hogy most élő személy legyen az illető, akkor Steve Jobst mondanám. Vele csak beszélgetnék: az életről. 

Miért vagy az életben a leghálásabb?

A családomért, ez soha nem kérdés számomra.

Van mottód vagy kedvenc szólásod?

„Stay hungry, stay foolish.” (Steve Jobs)

Kit javasolsz a következő interjúalanynak, és mit kérdeznél tőle? 

Kántor Gyöngyinek szól a kérdés:

Magyar munkavállalók vagy harmadik országbeliek?