Dr. András Klára kérdése Hozzád: Magyar munkavállalók vagy harmadik országbeliek?
Bárcsak csak magyar munkavállalókkal meg lehetne mindent oldani! De mivel (szerencsére), hatalmas a növekedés a cégcsoportban – amelyhez még mindig humán erőforrás szükséges –, így be kell hoznunk harmadik országbeli kollégákat is, hogy a magyar munkaerőhiányt pótoljuk.
Milyennek képzeled a tökéletes boldogságot?
Könnyűnek.
Mi a hajtóerőd (motivációd), ami miatt minden reggel felkelsz?
A feladatok, amelyeket rám szabnak és az emberek, akik körül vesznek.

Ha visszamehetnél az időben egy napot újraélni, melyik lenne az?
Nem élnék újra semmit – hiszem, hogy ott és akkor az volt a helyes döntés; vagy úgy volt jó, ahogy akkor történt.
Mit tanácsolnál a 18 éves önmagadnak?
Úgy, ahogy eddig: járd a saját utad!
Jellemezd magad egy szóval!
Nett.
Mikor és miért voltál legutóbb büszke magadra?
A gyermekeimet látva éreztem ezt ma.
Mi volt az utolsó nagy kihívás, amellyel szembenéztél? Hogyan kezelted a helyzetet?
Egy magánéleti helyzet volt, amit őszintén és bátran kezeltem.
Ha egy dolgot megváltoztathatnál a munkaerőpiacon, mi lenne az?
A magyar aktív munkaerő száma/mennyisége.
Van-e példaképed, és ha igen, miért ő?
Nincs.
Ha bármilyen történelmi eseményben részt vehetnél, melyiket választanád?

Az 1900-as párizsi világkiállítást.
Ha egy hetes vakációra mehetnél bárhová a világon, hova mennél?
Egy csendes, nyugodt erdőszéli, mindentől elzárt csöndes luxus-villába.
Ki az a híres személy, akivel szívesen együtt vacsoráznál? Mit kérdeznél tőle?
Inkább a barátaimmal vacsoráznék.
Miért vagy az életben a leghálásabb?
A szerencsémért.
Van mottód vagy kedvenc szólásod?
„No para, ez nem agysebészet!”.
Kit javasolsz a következő interjúalanynak, és mit kérdeznél tőle?
Kissné Sághelyi Katának szól a kérdés:
Miért lettél HR-es?


