hero
hrpwr.hu

Rovat:

Interjúk
Becsült olvasási idő: 2 perc
„A tanulást soha nem lehet abbahagyni, hiszen a világ és a szakma folyamatosan fejlődik” – HR Light Kissné Sághelyi Katával

Nap mint nap emberekkel foglalkoznak, róluk mégis keveset tudunk. Cikksorozatunkban időről időre HR szakembereket interjúvolunk meg, hogy a szakmai köntös mellett magánemberként is jobban megismerhessük őket. Mostani interjúnkban többet tudhattok meg a szakmán túl Kissné Sághelyi Katáról, a MELECS EWS GmbH – Győr HR-vezetőjéről.

Dr. Kántor Gyöngyi kérdése Hozzád: Miért lettél HR-es?

Ez egy olyan kérdés, amire talán a legnehezebb röviden válaszolni. Azért lettem HR-es, mert szeretek olyan értéket teremteni, olyan fejlesztéseket végrehajtani, aminek az eredményeit nemcsak a szervezet, hanem a munkatársak is érzékelik a mindennapokban.

Dr. Andrási Klára (B) és 
Kissné Sághelyi Kata (J)

Hogyan tartod fenn az egyensúlyt a munka és a magánélet között?

Mivel az elmúlt évben kezdődött meg a MELECS EWS GmbH győri telephelyén egy infrastrukturális és technológiai fejlesztés, ami sok feladatot ad a HR-nek is, így ennek az egyensúlynak a megtartása számomra kiemelten fontos. Tudatosan próbálom a napomat tervezni, és mindig időt szakítani, hogy feltöltődjek.

Mi az, ami a leginkább inspirál téged a munkádban?

A leginkább inspiráló számomra a különféle szakmai fórumokon a többi HR vezetővel való beszélgetések, előadások, jó tapasztalatok megosztása, vagy éppen egy érdekes tréningen való részvétel. A napi munka során pedig a csapatom, az ő visszajelzéseik.

Mi az a hobbi vagy tevékenység, amivel a legszívesebben töltöd a szabadidődet?

Számomra a kikapcsolódásnak két módja van: az olvasás és az utazás, túrázás.

Mi a legnagyobb kihívás, amivel szembenézel a munkádban?

A munkaerőpiac jelenlegi helyzete, a megfelelő jelöltek megtalálása és megtartása.

Milyen készséget vagy képességet szeretnél elsajátítani a következő év(ek)ben?

Mivel az AI egyre inkább teret nyer a HR-ben is, így a jövőben szeretném a digitális kompetenciáimat fejleszteni. 

Milyen gyakran szoktál önkénteskedni vagy jótékonykodni, és mi motivál ebben?

Évente többször szervezünk jótékonysági eseményt a Melecsnél, amiben én is aktívan részt veszek. Egy győri szervezeten keresztül támogatjuk a rászorulók széles körét a kisgyermekes családokon át, az idős emberekig. 

Melyik könyv/film volt rád a legnagyobb hatással?

Nehéz választás, de talán Márai Sándor Füves könyve.

Ha egy napra bárkivel helyet cserélhetnél, ki lenne az, és miért?

A férjemmel cserélnék. Kíváncsi lennék, hogy ő hogyan éli meg a mindennapokat a munkában, a kamaszlányunkat, és a velem eltöltött több mint 20 évet.

Hogyan látod a HR szakma jövőjét a következő öt évben?

Az AI térnyerése gyökeresen meg fogja változtatni a HR folyamatokat és a munkaerőpiacot. Ehhez a HR szakmának is alkalmazkodnia kell, és fejlődni, új kompetenciákat elsajátítani.  A változást pedig már a felsőoktatásban kell elkezdni, hogy a jövő HR-es kollégái naprakész és versenyképes tudást szerezhessenek. 

Mi a legfontosabb tanulság, amit a karriered során megtanultál?

A tanulást soha nem lehet abbahagyni, hiszen a világ és a szakma folyamatosan fejlődik, és nem tudhatod, hogy mikor lesz szükség a megszerzett új tudásra.

Hogyan inspirálod és motiválod a csapatodat a jobb teljesítmény érdekében?

Szerencsésnek tartom magam a csapatom miatt, mivel nagyon agilisek és elkötelezettek. Azt gondolom, hogy a fő feladatom ennek a magatartásnak a fenntartása. Vezetőként az a célom, hogy biztosítsam számukra az ehhez szükséges feltételeket, elhárítsam az akadályokat annak érdekében, hogy a legjobbat hozzák ki magukból.

Mi a legnagyobb öröm, amit a munkád során tapasztaltál?

Számomra az a legnagyobb öröm, hogy azok a fejlesztések, amit a csapatommal véghez vittünk, eredményesek, és ezt a munkatársak és a szakmai visszajelzései is megerősítik.

Mi a legjobb tanács, amit valaha kaptál?

Soha ne add fel, mert mindig van egy jó megoldás, csak meg kell találni!